nabidka

Promítání filmu, soutěžní ochutnávka slivovice, masopust, závody v běhu na lyžích a programy pro děti. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu 6. – 8. února konají na Broumovsku.
Ve Skiareálu Kamenec v Teplicích nad Mezují jsou velmi dobré podmínky pro lyžování. Jezdí také sjezdovka pro začátečníky na Nebíčku v Polici nad Metují. Opravdovým zážitkem je běžkování na Bischofsteinu, kde je připraveno 10 km stop na klasiku a 2 km na bruslení. V sobotu a v neděli od 11 do 17 hodin má také otevřeno zámecká restaurace Bischofstein. Běžecké stopy jsou projety i z Police nad Metují pod Ostaší do Klučanky, v machovském Dolečku, na Karlowě a v Javořích horách.
V pátek od 19 hodin se bude na dvou místech promítat dokument „Jízda na hraně“ režisérky Lucy Walker, který byl oceněn hlavní diváckou cenou festivalu Jeden svět 2014. Bude to v Kreslírně bývalého klášterního gymnázia v Broumově a v Kolárově divadle v Polici nad Metují.

V sobotu pořádá spolek Hraběnky Martínkovický košt. Vzorky soutěžních destilátů se budou vybírat v místním kulturním domě od 13 hodin. K poslechu a tanci zahraje kapela Klapeto. Od 17 hodin vypukne v kavárně Lada na broumovském Malém náměstí Masopust na malém rynku. Můžete si sebou přinést maso na grilování, případně i svůj gril.
V neděli v 10 hodin bude odstartován pohárový závod a přebor Královéhradeckého kraje v běhu na lyžích a zároveň veřejný závod pro všechny věkové kategorie. Závodit se bude na Nebíčku v Polici nad Metují. Od 14 hodit začne v Pellyho domech Dětský karneval na téma Rej zvířátek. Děti čeká odpoledne plné písniček, tance a soutěží.
I o víkendu je otevřeno na výstavě Play Broumovsko v areálu textilní společnosti Veba v Broumově nebo v Muzeu papírových modelů v Polici nad Metují.