pout_2015

Polická pouť, koncerty či běžecký závod, to jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 14. do 16. srpna konají na Broumovsku, a nezapomeňte, že období sucha ještě neskončilo a zvýšené nebezpečí vzniku požáru platí pro celý kraj.
V celém kraji platí až do odvolání zákaz rozdělávání nebo udržování otevřeného ohně, zákaz kouření, odhazování hořících nebo doutnajících předmětů, a to v lesních porostech a jejich bezprostředním okolí, na suché trávě nebo na polích.
Od pátka do neděle se v Polici nad Metují koná tradiční Polická pouť. Nabídka je velmi bohatá, náměstí bude plné atrakcí a stánků, ale kromě nich jsou připraveny pro děti také soutěže a vyrábění v klášterních zahradách. Pokud vás láká hudební program, tak přijďte v pátek do Pellyho parku, od 19 hodin zde bude zpívat Jana Šteflíčková, od 20 pak skupina Kamarádi osady 5. Nebo navštivte Vražedné pobřeží, od 20 hodin tu budou tři kapely – Bez šance, Ozzy Osbourne Czech Revival a Silent Avenger. Další hudební vystoupení se koná také v pátek v Hospůdce U Pavla na Zděřině, od 19 hodin G-Point, ve 21 hodin Přátelé muziky. Další kapely si můžete poslechnout i v sobotu, na Vražedném pobřeží budou hrát ve 20 hodin Ledvin Stones, v Hospůdce U Pavla v 16 hodin Nacopak Band a od 20:30 hodin Slaveňáci.
V sobotu dopoledne se poběží už 12. ročník Běhu Javořími horami. Start je u restaurace Vyhlídka na Janovičkách u Broumova. Běží se na Ruprechtický Špičák a zpět. Délka tratě je 17,6 kilometrů, prezentace od 9 hodin, start v 10 hodin.